top of page
  • Kristýna Jarošová

ZIMNÍ VÝŠLAP NA TETŘEVÍ BOUDY❄️

DÉLKA TRASY: 8,8 Km, 3:30 hod.


Na samém vrcholu Krkonoš, mezi Černou a Liščí horou, stojí hotel Tetřeví boudy s krásných výhledem na Strážné, Herlíkovice a celé údolí. Tento výhled mi můžete vychutnat z prostorné terasy hotelu. Tetřeví Boudy jsou unikátní architektonickou stavbou, jejíž současnou podobu jim vtiskly Králodvorské železárny v 90.letech, které moderní Tetřeví Boudy postavili pro rekreaci svých zaměstnanců. V roce 2017 hotel prošel rekonstrukcí a především interiér restaurace a wellness dostal moderní nádech.


Na výpravu k hotelu můžete vyrazit od naší boudy, přes svážnici přímo do Dolního Dvora pěšky, nebo na skialpech. Cesta z Dolního Dvora pokračuje dále po silnici přes Ski areál Dolní Dvůr až na Rudolfov, kde je odstavné parkoviště pro hotelové hosty. Dále se dá pokračovat nejkratší cestou po zelené trase přes osadu Godrovy domky a Zlatý mlýn. U Zlatého mlýna se můžete rozhodnout, jestli budete dále pokračovat po silnici nebo zvolíte prudší stoupání lesem po tzv. Vilemínině cestě.


My si prudší trasu lesními serpentinami zamilovali, protože je dostupná i s většími dětmi a rychle se po ní dostanete k cíli. Cesta po silnici je pozvolnější, ale také výrazně delší. Z parkoviště v Rudolfově je také možné si zaplatit vyvezení rolbou přímo k hotelu. Díky této kratší trase se i na skialpech poměrně rychle dostanete na hřebeny Krkonoš a odtud můžete pokračovat dál směrem na Výrovku, Černou horu nebo do Pece pod Sněžkou.


Šťastnou cestu!


TIP OD NÁS: Pokud máte rádi wellness s vyhledem do přírody, přijdete si na Tetřevkých na své! Svoje místečko je dobré si dopředu rezervovat, vstup do wellness je omezen počtem osob a časem.Comments


bottom of page